بیمه مسئولیت مدیر ساختمان

در یک ساختمان اگر برای نظافتچی یا باغبان حادثه ای اتفاق بیفتد چه خواهد شد؟ اگر برای یکی از ساکنین به علت لغزنده بودن کف راه پله اتفاقی بیفتد چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ اگر برای سرایدار ، تعمیرکار آسانسور یا تعمیرکار تاسیسات چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ اگر آجر و یا سنگی از نمای ساختمان بر روی سر کسی بیفتد و یا بر روی خودرویی سقوط کند هزینه های جبران خسارت را چه کسی پرداخت می کند؟ اگر به دلیل آتش سوزی در مشاعات ساختمان خسارت مالی و یا جانی به فردی وارد شود چه فردی مسئول خواهد بود؟ اگر یکی از مهمانان و یا ساکنین ساختمان در آسانسور دچار حادثه شود چه خواهد شد؟ این جاست که بیمه مسئولیت به کمک مدیر ساختمان می‌آید. بهتر است شما باید به بیمه های مسئولیت ساختمان توجه داشته باشید و از تمامی بیمه هایی که ممکن است برای یک ساختمان نیاز باشد مطلع باشید.

“مشاوره رایـــــگان متخصـــــــص بیمه مسئولیت ساختمان”

09103020162

02186024642

بیمه مدیریت ساختمان 

با توجه‌ به مسئولیت‌ های بسیار زیاد مدیران ساختمان و امکان وقوع حوادث ناگواری مثل آسیب‌ رسیدن به ساکنین، اشخاص ثالث و مشاعات ساختمان که قابل پیش‌ بینی نیستند، خرید بیمه مدیریت ساختمان بیشتر از همیشه اهمیت پیدا می‌ کند که تمامی مدیران باید حتما تحت هر شرایطی به سراغ دریافت این بیمه ها بروند.

اگر افراد به سراغ دریافت بیمه مدیریت ساختمان بروند دیگر هیچ گونه نگرانی از بابت مسئولیتی که دارند، نخواهند داشت؛ زیرا بیمه مدیریت ساختمان به افراد کمک می کند تا اگر شاهد خسارتی بودند، تمامی این خسارت ها توسط شرکت بیمه پرداخت شود. بنابراین به عنوان مدیر یک ساختمان ضروری است که به سراغ دریافت بیمه مدیریت ساختمان بروید تا حین بروز حادثه، نگرانی از بابت پرداخت خسارت ها نداشته باشید.

بیمه مسئولیت مدنی مدیر ساختمان

بیمه مسئولیت مدنی مدیر ساختمان موجب می شود تا خسارت های پیش آمده پرداخت شود و تحت پوشش بیمه قرار بگیرد. این خسارت ها می تواند هم خسارت هزینه های بیمارستانی ،فوت و یا نقص عضو باشد و هم میتواند خسارت مالی وارده ناشی از سقوط اجسام باشد.

به عنوان مثال فکر کنید که فردی در حیاط ساختمان در حال تردد است و سنگی از نمای ساختمان بر روی سر وی پرتاب می شود، در این صورت آسیب وارده اگر هزینه ی بیمارستانی باشد اگر نقص عضو باشد و یا اگر فوت باشد خسارت وارده را شرکت بیمه پرداخت می نماید.

بیمه مسئولیت مدیریت ساختمان

بیمه مسئولیت مدیر ساختمان بیمه ایران

یکی از اقدامات ضروری که مدیریت ساختمان برای حفظ و اداره ساختمان باید انجام دهد، توجه به بیمه است که بیمه ایران به عنوان یکی از موفق ترین بیمه ها بهترین گزینه برای مدیران ساختمان است. بیمه مسئولیت مدیر ساختمان بیمه ایران یکی از بهترین بیمه هایی است که می توانید با خیالی آسوده به سراغ دریافت آن بروید.

 

توجه نمایید که وظیفه مدیران ساختمان تنها مدیریت مجتمع مسکونی و توجه به نظافت و قوانین حاکم بر ساختمان نیست بلکه باید یک سری اقدامات انجام دهند تا در صورت بروز مشکل یا حادثه بتوانند هزینه های مورد نیاز را دریافت کنند. بیمه یکی از فاکتورهای اصلی است که تمامی مدیران باید به آن توجه کنند که در همین راستا بیمه ایران بهترین خدمات را ارائه می دهد.

بیمه مدیران ساختمان

عبارت است از بیمه مسئولیت مدیر ساختمان در قبال ساکنین ، اشخاص ثالث و مشاعات ساختمان ، بدین معنی که چنانچه در نتیجه قصور و سهل انگاری مدیر ساختمان خسارت جانی و مالی به ساکنین ، اشخاص ثالث و مشاعات وارد شود و منشاء این خسارت ناشی از مشاعات ساختمان باشد ، شرکت بیمه پس از احراز مسئولیت مدیر ساختمان و در صورت لزوم مطابق رای محاکم قضایی نسبت به پرداخت خسارت اقدام می نماید.

پوشش های بیمه مدیر ساختمان

 • مسئولیت بیمه گذار در قبال اشخاص ثالث، ساکنین و مشاعات ساختمان مطابق شرایط و تعهدات بیمه نامه.
 • صدمات جانی و مالی وارده به شخص بیمه گذار در اثر خطرات موضوع بیمه نامه و در محل مورد بیمه ، بر اساس شرایط بیمه نامه (حوادث) .
 • خسارت جانی وارده به شخص سرایدار ، نظافتچی ، سرویس کار ، تعمیرکار و باغبان برای همه موارد در بخش های مشاعات ساختمان و در اثر خطرات موضوع مورد بیمه نامه.
 • خسارت جانی وارده به ساکنین و اشخاص ثالث ناشی از استفاده از آسانسور و یا پله برقی .

این مقاله را حتما بخوانیم: بیمه تخریب ساختمان

بیمه مسئولیت هیئت مدیره ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری

“مشاوره رایـــــگان متخصـــــــص بیمه مسئولیت ساختمان”

09103020162

02186024642

بیمه های اجباری مدیر ساختمان

اگر شما هم در جایگاه مدیر ساختمان هستید و قصد دارید با انواع بیمه های اجباری مدیر ساختمان آشنا شوید باید آگاه باشید که 5 نوع بیمه وجود دارد که مدیران ساختمان باید حتما تحت هر شرایطی به سراغ دریافت آن بروید. ذکر این نکته ضروری است که بیمه های مختلفی وجود دارد اما تنها 5 مورد است که در اختیار داشتن آن بسیار با اهمیت است. در ادامه با بیمه های اجباری مدیر ساختمان بهتر و بیشتر آشنا می شوید و سپس می توانید از طریق بیمه پلاس بهترین خدمات را دریافت کنید.

 1. بیمه آتش سوزی
 2. بیمه مسئولیت مدنی آسانسور
 3. بیمه حوادث داخل ساختمان
 4. بیمه حوادث مرتبط با سرایدار، نگهبان یا کارگران
 5. بیمه سرایت آتش‌ سوزی به مکان‌ های دیگر

بیمه مسئولیت ساختمان مسکونی

هر ساختمان مسکونی دارای تعدادی واحد است که این ساختمان ها باید یک یا دو مدیر ساختمان داشته باشند. مدیر ساختمان با توافق تمامی افراد انتخاب می شود اما نکته اینجاست که مدیران علاوه بر تمامی مسئولیت هایی که نسبت به آن هستند، وظیفه دریافت بیمه مسئولیت ساختمان مسکونی را نیز بر عهده دارند که باید حتما این بیمه دریافت شود.

توجه نمایید که حق بیمه مسئولیت ساختمان مسکونی براساس نیاز ساختمان انتخاب می‌  شود. تقریبا بیشتر خسارت‌ های جانی و مالی مربوط به سقوط از پله ها، سقوط آسانسور ، پارکینگ ساختمان و… با بیمه مسئولیت ساختمان مسکونی جبران می‌ شود.

هزینه بیمه مسئولیت مدیر ساختمان

افرادی که قصد دریافت بیمه مسئولیت مدیر ساختمان را دارند به این فکر می کنند که هزینه بیمه مسئولیت مدیر ساختمان با توجه به چه مواردی تعیین می شود به همین خاطر ما در ادامه لیستی را فراهم آورده ایم تا آگاه باشید که قیمت دریافت بیمه مسئولیت مدیر ساختمان با توجه به چه فاکتورهایی تعیین می شود.

 • متراژ کل زیر بنا
 • نوع کاربری ساختمان اعم از اداری، تجاری و مسکونی
 • میزان پوشش هزینه پزشکی
 • میزان پوشش فوت ونقص عضو
 • میزان خسارت مالی مورد درخواست
 • پوشش استخر در صورت وجود استخر
 • مدت بیمه‌نامه
 • و…

خسارت هایی که تحت پوشش بیمه مدیر ساختمان نیستند:

خسارت های معلول عوامل زیر از شمول تعهدات بیمه گر خارج است :

 • خسارت وارده ناشی از فعالیت های نماکاری ، احداث و یا اضافه بنا ، نقاشی و هر گونه تعمیرات اساسی و کلی و همچنین هر نوع فعالیت هایی که خارج از شرایط بهره برداری ساختمان باشد. ( برای فعالیت های گفته شده باید بیمه مسئولیت جداگانه خریداری شود.)
 • خسارت وارده به آپارتمان ها و اموال ساکنین و اشخاص ثالث که منشا خسارت آنها از مشاعات ساختمان نباشد.
 • خسارت وارده به وسایل نقلیه مستقر در پارکینگ های عمومی و مجتمع های تجاری و اداری. بیمه گزار میبایستی برای موارد اشاره شده مستقلا بیمه نامه مجزا اخذ نماید (به غیر از مسکونی که منشا حادثه مشاعات باشد).
 • تخلفات و جرایم و مطالبات سازمان ها مانند مطالبات شهرداری
 • خسارت هایی که منشا آن خارج از اختیار بیمه گزار باشد مانند حوادث و بلایای طبیعی (زلزله ، سیل ، رانش زمین) در این حالت اگر بیمه گزار در مراجع قضایی مسئول خسارت شناخته شود خسارت قابل پرداخت می باشد.
 • تمامی حوادثی که بر اساس نظر مراجع ذیصلاح بیمه گزار مسئول آن شناخته نمی شود.
 • خسارت وارده به کارکنان و نگهبانان در مراکز تجاری و اداری . در این حالت باید بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان خریداری گردد
 • خسارت های ناشی از جنگ ، شورش ، انقلاب و اعتصاب
 • خسارت های ناشی از انفجار هسته ای و تشعشات رادیو اکتیو
 • خسارت هایی که ناشی از عمد و تقلب بیمه گزار اتفاق افتاده باشد
 • خسارتی که خارج از شرایط و آئین نامه مسئولیت قانون تملک آپارتمانها باشد
 • خسارت وارده ناشی از مسئولیت فردی غیر از بیمه گزار (مثلا پیمانکار بخشی از ساختمان)
 • خسارت های ناشی از حوادث ورزشی که در محل مور بیمه اتفاق بیفتد. در این حالت باید یک بیمه حوادث ورزشی خریداری گردد.
 • خسارت وارده ناشی از مسئولیت فردی غیر از بیمه گزار (مثلا پیمانکار بخشی از ساختمان)

سوالات متداول بیمه مسئولیت مدیر ساختمان

چه کسی باید هزینه بیمه ساختمان را پرداخت کند؟

آیا در صورت خرید بیمه مسئولیت مدیر ساختمان نیازی به خرید بیمه آتش سوزی بصورت جداگانه می باشد؟

آیا در صورت خرید بیمه مسئولیت مدیر ساختمان نیازی به خرید بیمه آسانسور بصورت جداگانه می باشد؟

آیا خسارت مالی وارده به خودروهای مستقر در پارکینگ تحت پوشش بیمه مسئولیت هیات مدیره می باشد؟

آیا بیمه مسئولیت مدیر ساختمان خسارت وارده به مدیر ساختمان را پرداخت می کند؟

بیمه های اجباری مدیر ساختمان
بیمه های اجباری مدیر ساختمان

 

بیمه مسئولیت هیئت مدیره ساختمان

هیئت مدیره ساختمان باید تمام بنای ساختمان را به‌ عنوان یک واحد در مقابل انواع خسارات و بلایای طبیعی بیمه کنند. اگر هیئت مدیره ساختمان بیمه‌ نامه مربوط به خسارات را برای ساختمان تهیه نکند، تمام خسارت ناشی بر عهده او خواهد بود. بنابراین اهمیت بیمه مسئولیت هیئت مدیره ساختمان بسیار زیاد است و باید به آن توجه ویژه ای نمود.

خرید بیمه مسئولیت مدیر ساختمان:

جهت دریافت دریافت مشاوره و خرید بیمه مدیر ساختمان،از طریق شماره های زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید و همچنین میتوانید فرم زیر را تکمیل کرده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با تماس حاصل نمایند.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
02186024642