آتش سوزی

بیمه آتش سوزی

آتش سوزی خطری پیچیده می باشد که وقوع آن می تواند خسارات جبران ناپذیری به وجود بیاورد. آتش می تواند حاصل عمر و تلاش یک فرد را در چند ساعت از بین ببرد و عمدتا جبران آن امکان پذیر نمی باشد.

بیمه آتش سوزی بطور کلی به سه دسته تقسیم می شود:

بیمه آتش سوزی واحد های مسکونی :

واحد های مسکونی و منازل مکان هایی هستند که زندگی یک خانواده در آن جمع شده است و  بروز خسارت در منازل علاوه بر خسارت های می تواند به خسارت های روحی و عاطفی نیز منجر شود. علاوه بر آتش سوزی بروز خساراتی مانند ترکیدگی لوله آب ، نوسان برق و ضایعات ناشی از آب باران و… می تواند زندگی را برای یک خانواده مختل کند.

از جمله پوشش ها می توانیم به پوشش خطر سرقت ، پوشش خطر زلزله ، پوشش خطر نوسان برق ، پوشش خطر صاعقه ، پوشش خطر انفجار اشاره کنیم.

شاید برای شما سوال شود که آیا بیمه آتش سوزی برای آپارتمان ها اجباری می باشد؟ پاسخ بلی می باشد و طبق ماده 14 تملک آپارتمانها مدیر یک ساختمان موظف است که کل ساختمان را تحت پوشش یک بیمه آتش سوزی در بیاورد در غیر اینصورت مدیر و یا هیات مدیره باید خسارت را جبران نمایند.

با کلیک بر روی لینک می توانید بطور کامل اطلاعات در این زمینه بدست بیاورید :بیمه آتش سوزی برج مسکونی

در مورد بیمه آتش سوزی ساختمان یکی از طرح تحت عنوان طرح حامی بعنوان کامل ترین طرح بیمه آتش سوزی واحدهای مسکونی شناخته می شود.

بیمه آتش سوزی واحد های غیر صنعتی ( صنفی ،تجاری ، اداری و…) :

واحد های غیر صنعتی به مکان هایی اطلاق می شود که مسکونی نیستند و فعالیت های صنعتی نیز در آن مکان انجام نمی شود. از جمله واحدهای غیر صنعتی می توانیم به تمامی فروشگاه ها ،ادارات دولتی ، ادارات خصوصی ، واحد های تجاری سازمانی و… اشاره کنیم .

بروز آتش سوزی در این گونه مکان ها که به کسب و کار فرد و یا افرادی مرتبط می باشد می تواند در روند شغلی و درآمدزایی فرد اختلال ایجاد کند و در اینگونه مکان ها ممکن است اسناد و مدارکی طعمه ی حریق شوند که برای آن فرد از اهمیت ویژه ای برخوردار  باشند.

در طرح اصناف بیمه ایران برای بیمه آتش سوزی واحد های صنفی حتی اگر در اثر آتش گرفتن مجموعه اش امکان فعالیت نداشته باشد خسارت ناشی از عدم فعالیت فرد نیز تحت پوشش قرار می گیرد که می تواند حامی بسیار خوبی برای آرامش فکری آن فرد باشد.

از جمله بیمه های غیر صنعتی می توانیم به بیمه آتش سوزی فروشگاه ، بیمه آتش سوزی مغازه ، بیمه آتش سوزی انبار صنعتی ، بیمه سرقت دفتر ، بیمه آتش سوزی برج اداری ، بیمه سرقت انبار اشاره نمود.

 

بیمه آتش سوزی واحدهای صنعتی:

واحد های تجاری به واحدهای صنفی که فعالیت تولید و کارگاهی در آن انجام می شود اطلاق می شود. از جمله واحدهای صنعتی می توانیم به کارگاههای تولید لوازم ، ماشین آلات و… اشاره کنیم.

وقوع آتش سوزی در مکان های صنعتی می تواند مال و اموال یک فرد و یا شرکت و مجموعه  را تحت تاثیر قرار دهد و باعث شود به کسب و کار افراد زیادی آسیب وارد کند.

از جمله بیمه واحد های صنعتی می توانیم به بیمه آتش سوزی انبار و بیمه آتش سوزی کارگاه اشاره کنیم.

 

بروز آتش سوزی در هر مکانی می تواند اتفاقات ناگوار و ناخوشایندی را رقم بزند. شاید نتوانیم این خاطره بد را فراموش کنیم اما می توانیم خسارت مالی وارد شده را با داشتن یک بیمه نامه آتش سوزی مناسب جبران نماییم تا کمی از تلخی حادثه را برایمان کمتر کند.

شاید وقتی که نرخ حق بیمه را از ما بپرسید تعجب کنید که واقعا این رقم پرداختی برای یکسال است؟ حق بیمه آتش سوزی بسیار مناسب و ناچیز می باشد.توصیه می کنم تمام مال و اموال خود را بیمه کنید تا موقع خسارت حسرت نخورید چرا بیمه آتش سوزی تهیه نکرده اید.

جهت دریافت مشاوره و حق بیمه آتش سوزی میتوانید با شماره های زیر در ارتباط باشید،همچنین می توانید فرم زیر را تکمیل کرده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
02186024642