بیمه مسافرتی ایران

بیمه مسافران عازم به خارج از کشور

سفر کردن یکی از مواهب خداوند است و انسان در سفر بسیاری از مطالب را می آموزد و به قول شاعر بسیار سفر باید تا پخته شود خامی. حادثه همیشه همراه انسان است حتی در موقع سفر و همیشه باید پیش بینی روزهای حادثه را کرد حتی ممکن است این اتفاق بسیار کم باشد اما یکبار آن هم می تواند سفر را برای ما خراب کند. با داشتن یک بیمه مسافرتی می توان خیال خود را طول سفر از اتفاقات پیش بینی نشده راحت کرد. بیمه ایران به عنوان قدرتمندترین شرکت بیمه ای کشور در حال حاضر اقدام به ارائه بیمه مسافرتی نموده است.

بیمه-مسافرتی

پوشش های بیمه مسافرتی:

 

پرداخت نمودن هزینه های جراحی و بستری بیمه شده:

در سه طرح متفاوت پرداخت هزینه های فوریت های پزشکی تا 10000 یورو یا 30000 یورو یا 50000 یورو  پرداخت می گردد و حالت 50000 یورو سقف تعهد می باشد که این هزینه های پزشکی شامل جراحی های سرپایی ، هزینه های دارویی ، ویزیت اولیه ، هزینه فوریت های دندانپزشکی ، فیزیوتراپی ، خدمات تصویر برداری و آزمایشگاهی ، هزینه انتقال مصدوم و هزینه های انتقال بیماران به مراکز درمانی ناشی از حادثه یا بیماری که سابقه قبلی نداشته باشند.
لازم به ذکر است فوریت های پزشکی دندانپزشکی شامل کشیدن ، پرکردن موقت به منظور رفع درد و کاهش التهاب دندان می باشد و سقف تعهد آن 400 یورو  می باشد که 25 یورو فرنشیز نیز دارد.

تحویل و ارسال دارو :

بر اساس شرایط بیمه نامه بیمه مسافرتی هزینه ارسال دارو در صورت نبودن آن در کشور محل اقامت پرداخت می نماید و این در حالیست که حتی اگر تجویز آن قبل از مسافرت بیمه شده انجام شده باشد هم این پرداخت صورت می پذیرد.

بازگشت اضطراری به کشور به علت فوت یکی از اعضای خانواده:

زمانی که به علت فوت یکی از اعضای خانواده فرد سفر خود را متوقف کند و قادر به بازگشت نباشد بیمه هزینه سفر به کشور محل اقامت را پرداخات خواهد کرد.

بازگرداندن جسد متوفی:

انجام کارهای لازم برای بازگرداندن جسد بیمه شده در صورتی که در طی مدت بیمه نامه فوت نموده باشد و پرداخت هزینه های تهیه تابوت و آماده سازی و انتقال به ایران بر عهده شرکت بیمه می باشد.لازم به ذکر است هزینه های کفن و دفن بر عهده شرکت بیمه نمی باشد.

ارائه اطلاعات مورد نیاز بیمه شده:

شرکت بیمه مسافرتی موظف است اطلاعاتی از قبیل نشانی بیمارستان ها ، مراکز جراحی و مراکز درمانی تخصصی جهت درمان بیمار و مصدوم در اختیار بیمه گزار قرار دهد.

دیدار اضطراری از مبدا ایران:

در صورتی که بیمه شده به علت حادثه یا بیماری بیش از ده روز در بیمارستان در کشور محل مسافت بستری شود  پرداخت هزینه های رفت و برگشت  یکی از بستگان درجه یک بیمه شده به کشور محل بستری بیمه شده  به عهده شرکت بیمه مسافرتی می باشد که این میزان برای حضور 10 روز متوالی و حداکثر به میزان 850 یورو می باشد.

بازگرداندن کودک :

در مواردی که حادثه ای رخ می دهد به جهت موارد امداد ، بازگردندان جسد و یا انتقال پزشکی بیمه شده قادر به سرپرستی کودک و یا کودکان زیر پانزده سال خود نباشد وظیفه ی بازگرداندن کودک بدون سرپرست به همراه یک فرد بزرگسال به ایران به عهده ی شرکت بیمه مسافرتی می باشد.

یافتن بار و ارسال لوازم:

در صورتی که در جریان سفر لوازمی به سرقت برود و یا بار و لوازم شخصی فرد مفقود شود شرکت بیمه موظف است راهنمایی ها و اقدامات لازم جهت اعلام سرقت و پیدا شدن بار را انجام دهد. در صورتی که بار پیدا شود شرکت بیمه بار را به کشوری محل اقامت و یا مقصد ارسال خواهد کرد.

موارد حقوقی:

در صورتی که بیمه شده طبق قوانین کشور مقصد تحت تعقیب قانونی قرار بگیرد بر طبق شرایط عمومی بیمه نامه شرکت بیمه تا سقف 1500 یورو هزینه های لازم را انجام خواهد داد.

ارسال پیام ها و اطلاعات مراجع درمانی:

شرکت بیمه موظف به ارسال پیام های اضطراری بیمه شده در  رابطه با حوادث وی می باشد و همچنین موظف است اطلاعات مراکز درمانی ،  پزشکان و پیراپزشکان و دندانپزشکان ، داروخانه ها و آمبولانس  محل اقامت بیمه شده را در اختیار وی قرار دهد.

 

هزینه بیمه مسافرتی :

حق بیمه بیمه مسافرتی به چهار عامل بستگی دارد:

کشور مقصد ، سن فرد ، مدت زمان سفر ، میزان تعهد بیمه

 

مقصد مسافرت :

در بیمه مسافرتی مسافران بر اساس مقصد خود می توانند یکی از دو دسته بندی زیر را انتخاب کنند:

  • تمامی کشورهای جهان
  • تمامی کشورهای جهان بجز آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، ژاپن و چین

 

میزان تعهد بیمه :

پوشش تعهد بیمه به میزان 50000 یورو برای تمامی کشورهای جهان قابل استفاده می باشد و  پوشش 30000 یورویی نیز برای تمامی کشورها  بجز آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، ژاپن و چین قابل استفاده می باشد.

بیمه پیشنهادی: بیمه مسئولیت کارفرما

جدول حق بیمه مسافرتی:

سوالات متداول:

 

در صورتی که به دلیل عدم اخذ ویزا و یا انقضای آن مسافرت لغو شود آیا امکان ابطال بیمه مسافرتی وجود دارد؟

بله این مورد امکان پذیر است. در صورتی که به دلیل عدم اخذ ویزا سفر بیمه گزار لغو شود و  یا ویزا منقضی شده باشد و ثابت شود که مسافرت صورت نگرفته باشد در هر دو حالت با کسر پنج هزار تومان از حق بیمه مابقی به بیمه گزار برگشت داده می شود.

 

مبنای محاسبه تاریخ بیمه از زمان صدور بیمه نامه است و یا تاریخ خروج از کشور؟

مبنای شروع بیمه مسافرتی تاریخ خروج از کشور می باشد نه از ازمان صدور بیمه نامه .به عنوان مثال ممکن است شما بیمه نامه را یک ماه پیش خریداری کرده باشید و الان بخواهید به مسافرت یکماهه بروید. هیچ مشکلی نیست و بیمه نامه شما از زمانی که از کشور خروج می کنید شروه خواهد شد و اعتبار آن تا یکماه بعد از شروع سفر خواهد بود.

 

بیمه-سفر

خرید آنلاین بیمه مسافرتی:

جهت دریافت دریافت مشاوره و خرید بیمه مسافرتی،از طریق شماره های زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید و همچنین میتوانید فرم زیر را تکمیل کرده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
02186024642