بیمه حوادث

حادثه ها انواع گوناگونی دارند و در دسته بندی های مختلف جای می گیرند و شرکت های بیمه نیز برای جلوگیری از تبعات ناشی از حوادث سعی کرده اند با انواع و اقسام بیمه نامه های مختلف برای زیاندیدگان آرامشی ایجاد کنند. شما ممکن است نتوانید جلوی بروز یک حادثه را بگیرید اما با تهیه یک بیمه نامه مناسب می توانید بعد از حادثه آرامش برای خودتان و خانواده ایجاد کنید.

بیمه حوادث

بیمه حوادث چییست؟

برای آنکه بدانیم بیمه حوادث چیست ابتدا باید بدانیم به چه چیزی حادثه می گویند ، تا بعد از آن بدانیم یک شرکت بیمه قرار است چه خسارتی را بیمه کند. یک حادثه ، تصادف یا برخورد ، سانحه ، یک رویداد خارجی مشخص ،ناگاه و غیر قابل پیش بینی ، قابل شناسایی ، غیر عادی و بدون قصد است که در یک زمان و مکان ویژه رخ می دهد و بدون دلیل آشکار است، اگرچه اثری مشخص دارد.
همانطور که اشاره شده غیر قابل پیش بینی بودن و غیر عادی بودن و بدون قصد بودن در یک حادثه بسیار مهم است و ما اتفاقاتی را که در شامل این ویژگی ها باشند را حادثه می گویند. حادثه های زیادی در طول روز ممکن است اتفاق بیفتند که ممکن است ما نسبت به بعضی از آنها آگاه و نسبت به برخی دیگر نا آگاه باشیم.
حال بهتر است با انواع بیمه حادثه برای خسارت های مختلف آشنا باشیم تا بدونیم چه بیمه نامه ای برای ما مناسب است. جالب است بدانید که بعضی از افراد نمی دانند که تقریبا بیشتر خسارت هایی که اتفاق می افتند با تهیه یک بیمه نامه با حق بیمه اندک قابل جبران هستند.

بهترین بیمه حوادث

به طور کلی بیمه های حوادث را در سه شاخه اصلی می توانیم دسته بندی کنیم.حالا به طور مختصر با این بیمه نامه ها آشنا می شویم.

بیمه حوادث مسئولیت

این دسته از بیمه های حوادث یکی از کاربردی ترین و مهم ترین اقسام بیمه های حوادث هستند. بیمه های حوادث مسئولیت همانطور که از نامشان پیداست مسئولیت یک فرد در قبال فرد یا افراد و یا گروهی را بیمه می کنند.سعی کنید همیشه اگر در قبال فرد یا افرادی مسئول هستید این مسئولیت تان را ایمن کنید و این ایمن کردن فقط با بیمه کردن اتفاق می افتند.

حال با بعضی از این دیته بندی ها آشنا می شویم:

اگر شما یک کارفرمای ساختمان ساز باشید با چندین بیمه حوادث ساختمان سر و کار دارید ، برای کارگر خود بیمه حوادث کارگران احتیاج دارید و اگر در بین کارگرانتان  یک کارگر اتباع حضور داشته باشد شما باید یک بیمه حوادث اتباع تهیه کنید.

حال اگر شما یک کارخانه دار و  یا یک صاحب کارگاه باشید باید حتما  یک بیمه حوادث کارخانه  داشته باشید تا خیالتان راحت باشد.

یک فردی که یک پروژه را مدیریت می کند باید یک بیمه حوادث پروژه تهیه نماید تا تمامی اقداماتی که در آن پروژه صورت می پذیرد آرامش خاطر را از صاحب پروژه نگیرد.

ما با انواع و اقسام فعالیت های کاری  ریز و درشت در طول روز سر و کار داریم که ممکن است کارکنانی را به خدمت گرفته باشند که در اینجا حتما توصیه می کنیم بیمه حوادث کارکنان داشته باشند.این دسته از بیمه های حوادث یکی از گسترده ترین دسته بیمه های حوادث هستند و تقریبا تمامی کارکنان شغلی و صنعتی و… را شامل می شوند.

اگر ما یک مدیر ساختمان باشیم به یک  بیمه حوادث ساختمان و یک بیمه آسانسور احتیاج داریم تا در قبال اتفاقاتی که در ساختمان می افتد خیالمان راحت باشد.

یک رستوران دار باید یک بیمه حوادث رستوران داشته باشد تا نخواهد در قبال رخدادهایی که در محیط رستورانش اتفاق می افتد خسارتی را از خودش پرداخت نکند.

اگر شما صاحب یک مجموعه ورزشی باشید هر لحظه ممکن است در محیط ورزشی اتفاقی بیفتد و این اتقافات عمدتا زیاد و غیر قابل اجتناب هستند و صاحب یک مجموعه ورزشی اگر یک بیمه حوادث ورزشی نداشته باشد ریسک بسیار بزرگی را به دوش خود انداخته است.

در یک محیط آموزشی مانند مدرسه ، دانشگاه ، موسسات آموزشی خصوصی و … مدیر آن مجموعه در قبال اتفاقاتی که در مجموعه اتفاق می افتد  مسئول است و باید سعی نماید حتما نسبت به تهیه بیمه حوادث تحصیلی برای دانش پذیران اقدام نماید.

ممکن است شما مدیر مجموعه گردشگری وتورهای تفریحی باشید و دائما افرادی را به تورهای گردشگری ببرید که در این حالت اگر بیمه حوادث تور را تهیه نکرده باشید مسئولیت بسیار بزرگی را به دوش می کشید.

تمامی این موارد بیمه های حوادث برای افرادی هستند که دارای یک مسئولیت هستند و می توان گفت مسئولیت ها خطر آفرین هستند و با خرید بیمه حوادث برای خودمان آرامش خاطر ایجاد کنیم.

بیمه حوادث اموال

همه ی ما در زندگی مال و اموالی داریم که حفظ این اموال از آسیب و گزتد یکی از دغدغه های هر فرد است. شرکت های بیمه ای با بیمه های حوادث اموال سعی کرده اند برای افراد ریسک را کاهش دهند. جلوی حادثه را نمی توانیم بگیریم اما می توانیم برای بعد از حادثه به زندگی عادی خود ادامه بدهیم.

بیمه های حوادث اموال نیز به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. بعضی از این موارد را به اختصار شرح می دهیم تا با این دسته از بیمه های حوادث آشنا شویم.

همه ما خانه ای داریم که در آن آرامش می گیریم اگر قرار باشد برای این خانه حادثه ای رخ دهد آرامش ما نیز گرفته می شود پس بهتر است بیمه حوادث خانه و بیمه حوادث ساختمان را تهیه کنیم تا زندگی در خانه را تا حد زیادی به لحظاتی قبل از حادثه برگردانیم.

یکی از بیمه هایی که برای خانه و حتی محل کارمان بسیار مناسب است بیمه حوادث برق هست که درصد قریب به اتفاق آتش سوزی ها در اثر همین حوادث برق هستند.

بیشتر افراد یک مغازه و یا فروشگاه دارند و کالاها و سرمایه های خود را در آنجا نگهداری و به فروش می رسانند. خسارت به این اموال می تواند خسارت های جبران ناپذیری ایجاد کنند که توصیه می شود تمامی صاحبین فروشگاه های بزرگ و کوچک یک بیمه حوادث مغازه تهیه کنند.

تقریبا بیشتر افراد یکد وسیله نقلیه شخصی اعم از خودرو یا موتور سیکلت دارند  که حفظ این وسایل از خسارت خیلی برای هر شخص مهم است پس بهتر است ما نسبت به تهیه بیمه حوادث خودرو و بیمه حوادث موتور سیکلت اقدام کنیم تا یکی از مهمترین اموال خود را از خطرات در امان بگذاریم.

بیمه حوادث اشخاص

همانطور که مشخص است افراد هم می توانند بیمه حوادث برای خودشان داشته باشند که بی شک جان انسان مهتر از مال و دارایی هست  و هزینه های مختلف هنگام حادثه به شدت حادثه اضافه می کنند. بهتر است دغدغه بعد از حادثه را از خودمان دور کنیم. حال با بعضی از این بیمه حوادث اشخاص نیز آشنا می شویم.

بیمه حوادث راننده یکی از بیمه هایی است که چندیدن سال است در کنار بیمه شخص ثالث به بیمه گزاران محترم داده می شود و یکی از امتیازات بسیار مهم بیمه نامه شخص ثالث الحاق شدن بیمه حوادث راننده هست که یک بیمه مکمل خوب برای بیمه شخص ثالث است.

خطرات زیادی در طول روز یک فرد رو تهدید می کنند و بهتر است یک بیمه نامه برای حوادث خودمان داشته باشیم .شاید برایتان خیلی جالب باشد که بیمه حوادث انفرادی با هزینه بسیار مناسب هزینه های پزشکی و غرامت های فوت و نقص عضو فرد را پرداخت می کنند. در کنار این بیمه حوادث انفرادی اگر فرد جزو کارکنان مجموعه ای باشد می تواند از بیمه حوادث گروهی برای جبران خسارت ها و غرامت ها می تواند استفاده نماید.

بیمه حوادث خانواده نیز برای جبران خسارت ها و غرامت های پیش آمده در یک خانواده بسیار موثر است و جبران بعضی از خسارت ها با توجه هزینه های زیاد یک خانواده بسیار کارآمد هستند.

بیمه عمر و حوادث یکی از بیمه های بسیار مهم و نیاز امروز جامعه ی ما است که با خرید یک بیمه عمر و حوادث هم بخشی از حوادث پیش آمده در طول مدت زندگی برای ما جبران می شود و همچنین برای آینده نیز یک اندوخته خواهیم داشت. داشتن این بیمه برای بچه ها تا کهنسالان پیشنهاد می شود.

این موارد بخشی از بیمه نامه های حوادث است و در صفحات مختلف سایت بیمه پلاس به طور کامل با بیمه نامه های حوادث آشنا می شوید.

مبلغ بیمه حوادث

بیمه های حوادث در دسته بندی های مختلف جای می گیرند و افراد با ریسک ها مختلف روبرو هستند و به همین سبب شرکت های بیمه ای باید خسارت حوادث و رخداد های مختلف را پرداخت کنند به همین دلیل است که مبلغ بیمه حوادث در رشته های مختلف متفاوت است و جهت اطلاع از نرخ حق بیمه های حوادث از طریق شماره 02186024642 با کارشناسان بیمه پلاس در ارتباط باشید.

خرید بیمه حوادث

جهت خرید بیمه حوادث و مشاوره رایگان از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
02186024642