بیمه آتش سوزی ساختمان

طرح حامی، بهترین بیمه آتش سوزی بیمه ایران

در یک بیمه ساختمان موارد متعددی مطرح است تا خوب بودن آن بیمه را تایید کند و یک بیمه نامه از چند ویژگی برخوردار باشد تا آن را بهترین بیمه نامه بنامیم.

در حال حاضر در بیمه آتش سوزی برای واحد های مسکونی طرح حامی بیمه ایران بهترین بیمه از هر لحاظی به حساب می آید. در ادامه به تشریح این موضوع که چرا این بیمه نامه را بهترین بیمه نامه می نامیم می پردازیم.

1- این بیمه نامه به لحاظ پوشش دهی کامل می باشد و 17 خطر در این طرح شامل حال بیمه گزاران شده است . و شما خطری را نمی توانید بیابید که یک خانه را تهدید کند اما این خطر در پوشش ها ارائه نشده باشد. و می توانیم این بیمه نامه را بیمه نامه جامع از این لحاظ بنامیم.

2- برخی از پوشش ها در خارج از این طرح بطور جداگانه ارائه نمی شود. و بیمه ایران برای کامل شدن این طرح برخی از پوشش هایی که در خارج از این طرح وجود ندارد را در این طرح ارائه نموده است که این موضوع نیز حائز اهمیت می باشد.

3- حق بیمه بسیار پایین این طرح نیز موضوع بعدی و بسیار جذاب این طرح می باشد. به جرات می توانیم بگوییم این طرح با بیش از هفتاد درصد تخفیف ارائه شده است . و این موضوع نیز به شگفت انگیز تر شدن این طرح کمک بسیار زیادی نموده است.

شرایط بیمه آتش سوزی منزل:

این طرح در 8 ردیف پوشش هایش ارائه شده است که تعداد این پوشش ها به پوشش 17 خطر می رسد. طرح حامی بصورت یک پکیج از پوشش ها ارائه شده است. یعنی این پوشش ها در هشت ردیف که هر ردیف آن یک میران مالی تعهد دارد پوشش دارد.

اگر بخواهیم بطور ساده تر بگوییم در طرح حامی پایه یا همان حامی شماره یک پوشش های طرح بصورت پکیج زیر ارائه شده است .

و باید توجه کنیم که میزان پوشش دهی این حالت پایه در هر ردیف بیشتر نمی تواند کمتر یا بیشتر شود. بعنوان مثال بند 2 برای خطر سرقت نمی تواند کمتر و یا بیشتر از 5 میلیون تومان شود.

 

ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که این میزان پوشش دهی برای هیچ خانه ای کافی نیست. و بسیار کم می باشد. در پاسخ باید بگوییم که بله شما درست میفرمایید.

اما باید بگوییم که این فقط طرح حامی شماره یک می باشد. و طرح حامی تا حامی شماره 100 می تواند افزایش یابد به عبارتی دیگر بسته به نیاز بیمه گزار این طرح پایه در هر عددی می تواند ضرب شود.

تمامی پوشش های حامی پایه همگی در آن عدد ضرب می شوند. ما باید به این نکته توجه داشته باشیم که تمامی پوشش های طرح با هم افزایش پیدا می کنند. و این پکیج بودن این طرح یکی از ویژگی های آن می باشد.

 

پوشش های بیمه آتش سوزی خانه:

حال بهتر است که پوشش های این طرح را یک به یک بررسی کنیم تا بیشتر با پوشش دهی های این طرح آشنا شویم

1-ارزش اعياني ساختمان وتاسيسات و اثاث منزل مسكوني دربرابر خطرهاي آتش سوزي، انفجار ،صاعقه ،سيل ،طوفان،زلزله،تركيدگي لوله آب،ضايعات ناشي ازبارش باران وذوب برف، سنگيني برف:

10 پوششی که در ردیف شماره یک ارائه می شود خود نشان دهنده کامل بودن این طرح می باشد. باید به این نکته توجه داشته باشیم که ما در این بند با ارزش اعیانی خانه مان سر و کار داریم. در توضیحاتی که قبلا دادیم گفتیم که این ارزش همان ارزش ساخت و ساز خانه مان می باشد و نه ارزش عرصه آن.

ارزش عرصه یک خانه در شمال شهر ممکن است، متری 100 میلیون تومان و ارزش عرصه یک خانه در جنوب شهر متری 20 میلیون تومان باشد.

و این در حالیست که ارزش اعیانی هر دو خانه که برای ساخت و ساز آن بوده متری 10 میلیون تومان باشد.

ارزش تاسیسات منزل ما از دیگر مواردی است که باید از آن مطلع باشیم. و همچنین در گام بعد که بسیار مهم می باشد، ارزش لوازم و وسایل و اثاثیه خانه مان می باشد. که بهتر است یک لیست از از این وسایل داشته باشیم.

2- اثاث منزل مسكوني دربرابر خطرسرقت:

یکی از پر درخواست ترین پوشش ها در بین پوشش های این طرح پوشش خطر سرقت می باشد. این پوشش بدلیل سرقت هایی که عمدتا از خانه ها اتفاق می افتد حائز اهمیت شده است.

و باید بگوییم این پوشش دراین طرح با نرخ حق بیمه ای بسیار پایین ارائه شده است. و در خارج از این طرح این پوشش یکی از پوشش های گران به حساب می آید.

باید به این نکته توجه کنیم که سرقت باید باش شکست حرز اتفاق بیفتد. و عمدتا در تمامی سرقت هایی که در بیمه های اموال مثل بیمه بدنه و… ارائه شده نیز سرقت با شکست حرز می باشد.حرز به معنای حریم می باشد و شکست حرز نیز به معنی شکست حریم می باشد. و اتفاقاتی مانند شکستن درب خانه ، دستکاری قفل و… از مصادیق شکست حرز به حساب می آیند.

3- مسئوليت مالي دربرابر همسايگان ناشي از وقوع آتش سوزي و انفجارو تركيدگي لوله آب درمحل مورد بيمه:

ممکن است زمامی اتفاقی برای خانه اتفاق بیفتد و این خسارت ما به خانه همسایگان نیز سرایت کند.مثلا آتش سوزی شروع شود و به خانه همسایه نیز سرایت کند.

و یا لوله خانه بترکد و باعث نشتی به دیوار همسایگان شود. که این پوشش یکی ار پوشش های شایع در بین ساختمان ها می باشد. این پوشش پوشاننده این خطر می باشد.

4-حداكثر غرامت فوت يا نقص عضو دائم اشخاص ساكن درمحل مورد بيمه ناشي از وقوع آتش سوزي، انفجار، صاعقه ، سيل، زلزله و سرقت:

گاهی ممکن ات در اثر خساراتی که در یک واحد مسکونی اتفاق می افتد برای افرادی که در محل حضور دارند نیز اتفاقی اتفاق بیفتد. که این خسارت می تواند شامل هزینه های بیمارستانی و یا فوت و نقص عضو شود.

بعنوان مثال آتش سوزی که ممکن است در یک واحد اتفاق بیفتد عضوی از بدن شخص دچار سوختگی گردد.این سوختگی به هر میزانی که باشد برای آن فرد یک میزان دیه تعیین خواهد شد. و این دیه از محل این پوشش قابل پرداخت می باشد.

5- حداكثر هزينه پزشكي اشخاص ساكن در محل مورد بيمه ناشي از وقوع آتش سوزي. انفجار، صاعقه ، سيل، زلزله و سرقت:

در ردیف 4 گفتیم خسارتی که ممکن است اتفاق بیفتد این خسارت می تواند شامل هزینه های پزشکی و بیمارستانی و فوت و نقص عضو شود.

هزینه های پزشکی و بیمارستانی برای افرادی که در محل حضور دارند از محل این ردیف قابل پرداخت خواهد بود.

6- حداكثر هزينه اجاره و اسكان موقت بيمه گذار و اعضاي خانواده وي در محلي ديگر در صورتي كه محل مورد بيمه به علت وقوع آتش سوزي ،انفجار، ،سيل و زلزله قابل سكونت نباشد:

بعضی از مواقع دیده ایم که در خساراتی که اتفاق می افتد ممکن است آن مکان برای افراد خانواده قابل سکونت نباشد. و این مسئله یکی از موارد بسیار مهم و حساس برای یک خانواده می باشد.

این موارد را می توانیم در بروز خساراتی که در اثر سیل در شهرهای شمالی اتفاق افتاده. و همچن ینزلزله هایی که در شهرهای مرزی طی چند سال اخیر رخداده است مشاهده کنیم. که افراد بعد از خسارت مکانی برای سکونت ندارند. و پرداخت این هزینه می تواند کمک شایانی به افراد آسیب دیده نماید.

7-دستگاه ها و لوازم برقي منزل مسكوني درقبال خطر نوسانات برق:

در چند سال اخیر شاهد این موضوع بوده ایم که در اثر قطع و وصل جریان برق به علت کمبود منابع انرژی در فصل تابستان خسارت های متعددی برای دستگاه ها و لوازم برقی منزل اتفاق افتاده است. و این موضوع برای خیلی از افراد خسارات جبران ناپذیری را به بار آورد.

باید بگوییم با داشتن بیمه طرح حامی بیمه ایران این خسارات قابل پرداخت می باشد. و این در حالیست که حق بیمه پرداختی در قیاس با خسارت دریافتی ناچیز می باشد.

شاید برایتان جالب باشد که این پوشش در خارج از این طرح برای واحدهای مسکونی و غیر مسکونی ارائه نمی شود. و این مورد موضوع بسیار مهمی می باشد که یکی دیگر از ویژگی های طرح حامی بیمه ایران را نشان می دهد.

8-خسارت هاي احتمالي وارده به اتومبيل شخصي متعلق به بيمه گذار يا اعضاي خانواده وي مستقر درپاركينگ محل مورد بيمه در مقابل خطرهاي آتش سوزي، انفجار، زلزله وسيل:

خیلی از مواقع ممکن است خسارتی در ساختمان اتفاق بیفتد که علاوه بر درگیر کردن واحد مسکونی و افراد خانواده اموال خارج از منزل را نیز تحت الشعاع قرار دهد.

یکی از این موارد اتومبیل موجود در پارکینگ می باشد که بروز اتفاقاتی مانند سیل  و آتش سوزی موارد شایع می تواند برای افراد خسارت زا باشد. این ردیف از پوشش های طرح حامی بیمه ایران پوشش دهنده خسارت های احتمالی در صورت آتش سوزی ، انفجار ، زلزله و سیل باشد.

قیمت بیمه آتش سوزی بیمه ایران:

حال میخواهیم به محاسبه قیمت بیمه آتش سوزی بیمه ایران طرح حامی بپردازیم که محاسبه قیمت این بیمه نامه بسیار آسان می باشد. این طرح بصورت یک پکیج ارائه شده است و در گام اول باید ببینیم که  متراژ منزل مسکونی ما  به چه میزان می باشد.

این متراژ را در ارزش ساخت هر متر با توجه به قدمت ساختمان ضرب می کنیم. مثلا واحد 100 متری که قیمت هر متر ارزش اعیانی 10 میلیون تومان باشد. پس ارزش اعیانی واحد ما یک میلیارد تومان خواهد بود.

در گام بعد باید میزان تاسیسات بکار رفته در ساختمان را محاسه کنیم(مثلا 100 میلیون تومان) و در مرحله بعد میزان ارزش اثاثیه و لوازم را بدانیم(مثلا 400 میلیون تومان). ارزش تمامی این موارد را باید با هم جمع کنیم ویک عدد می رسیم.

2000000000 تومان=100000000+400000000+1000000000

هزینه بیمه آتش سوزی خانه:

ما با 2میلیارد تومان سرمایه روبرو هستیم .همانطور که گفتیم پکیج شماره یک تا 50 میلیون تومان بیشتر پوشش در ردیف یک ندارد.ما برای رسیدن به این موضوع که به چه طرح حامی احتیاج داریم 2 میلیارد تومان را تقسیم بر 50 میلیون تومان میکینم . حامی بدست آمده برای این ساختمان حامی شماره 40 خواهد بود.

حال تمامی ردیف های هشت گانه طرح حامی پایه را در 40 ضرب میکینیم و به پوشش دهی هر ردیف می رسیم. و حق بیمه نیز برای واحد های با اسکلت فلزی و اسکلت بتن مسلح 40 ضربدر 54500 تومان خواهد شد و برای واحد های آجری 40 ضربدر 76300 تومان خواهد شد.

شما می توانید با پرداخت تنها 20 درصد از حق بیمه مابقی را در اقساط پرداخت نمایید و در صورت پرداخت نقدی مشمول 10 درصد تخفیف نقدی دیگر نیز خواهید شد.

 

حال برای آنکه این محاسبات برای شما سخت نباشد و براحتی به حق بیمه دست پیدا کنید. از شما درخواست می شود فرم زیر را پر نمایید. تا کارشناسان ما در کوتاهت رین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

جهت دریافت مشاوره ی رایگان و خرید آنلاین بیمه آتش سوزی میتوانید با شماره های زیر در ارتباط باشید،همچنین می توانید فرم زیر را تکمیل کرده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • عبداله. بیدکی
  اکتبر 22, 2023 11:10 ب.ظ

  سلام من. مدیر ساختمان. ۱۶ واحدی هستم میخام برای ساختمان بیمه اتش سوزی برقرارکنم لطفا مرا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • جناب بیدکی سلام. طبق ماده 14 تملک آپارتمانها شما بعنوان مدیر ساختمان در قبال ساختمان و تهیه این بیمه نامه مسئول شناخته می شود. برای اطلاع از شرایط حق بیمه با شماره 02186024642 تماس بگیرید. با سپاس

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
02186024642