بیمه انفجار


 بیمه آتش سوزی چیست؟

شرایط دریافت خسارت بیمه آتش سوزی جزو مهمترین نکاتی میباشد که شدیدا توصیه میگردد تمام بیمه گذاران در هنگام بستن قرارداد بیمه مطالعه کنند؛ زیرا این نکات در هنگام وقوع حادثه تعیین خواهند نمود، بیمه گذار خسارت دریافت خواهد کرد یا نه. هر مطلبی که نادیده گرفته شود ممکن است همان نکته ای باشد که در زمان وقوع آتش سوزی، مانع از دریافت کل و یا قسمتی از خسارت گردد.

شرایط دریافت خسارت بیمه آتش سوزی

آشنایی با شرایط دریافت خسارت بیمه آتش سوزی

شرایط دریافت خسارت بیمه آتش سوزی با پوشش خطرات اصلی در اولین قدم به شما گوشزد میکند؛ تنها خطرات آتش سوزی، صاعقه و انفجار را تحت پوشش قرار میدهد و تحت شرایطی که در ذیل بیان میکنیم خسارت آنها را پرداخت میکند:

*در رابطه با آتش سوزی قابل ذکر است؛ اگر آتش از منبع حرارتی خود خارج شده و به مورد بیمه آسیب رساند این خسارت توسط بیمه قابل پرداخت است، اگر کالای شما داخل منبع آتش انداخته شود، خسارتی دریافت نمیکنید.

*در مورد انفجار نیز باید گفت؛ انفجار ناشی از مواد منفجره و همچنین انفجارات اتمی جزو موارد استثنا میباشد.

بیمه پیشنهادی: بیمه آتش سوزی مغازه

مطالعه بیمه آتش سوزی و آیین نامه 21

در هنگام مطالعه شرایط دریافت خسارت بیمه آتش سوزی اگر دقت کنید میبینید  استثنائات در بیمه نامه آتش سوزی ذکر شده است که اغلب اوقات مطالعه نمیشود و در انتها و هنگام ارزیابی خسارت سبب درگیری بیمه گذار و بیمه گر میگردد، لذا توصیه میگردد هرگز بدون مطالعه آنها بیمه نامه نخرید.

*اگر بر اثر آتش سوزی در کار و تولید شما وقفه ای ایجاد شود و یا هزینه بازسازی، تاسیس مجدد نیاز باشد و یا هزینه تعمیر افزایش یابد، خسارتی بابت این موارد دریافت نخواهید کرد.

خسارت زمانی داده میشود که بر اثر حادثه ارزش مورد بیمه کمتر از ارزش واقعی شود و شما بر اساس ارزش واقعی آن بیمه کرده باشید.

شرایط دریافت خسارت بیمه آتش سوزی

*همچنین  اگر کالا از بین برود خسارت دریافت میکنید. البته فراموش نکنید هر هزینه ای که برای جلوگیری از توسعه خسارت باشد و یا هر هزینه ای که برای  حمل و نقل کالا به منظور دور کردن از حادثه انجام دهید پرداخت خواهد شد.

* اگر در بیمه انواع آتش سوزی دقت کنید، متوجه میشوید که همگی تاکید کرده اند بدون تاخیر باید موضوع حادثه را به بیمه گر اطلاع دهید و نباید بدون اجازه بیمه گر، در مورد بیمه تغییراتی ایجاد کنید که نتوانند خسارت را ارزیابی کنند و یا علت این حادثه را تشخیص دهند.

*بابت خسارت خطراتی که تحت پوشش قرار نداده اید، بیمه مبلغی پرداخت نخواهد نمود؛ اگر جزوه بیمه آتش سوزی را مطالعه کنید متوجه میشوید خطرات اصلی تحت پوشش هستند و برای خطراتی مانند زلزله، طوفان و سیل مبلغ اضافی نیاز است، پرداخت نمایید.

*اگر شما بعد از  مقایسه شرایط حادثه با شرایط عمومی بیمه آتش سوزی بیمه ایران، مبلغ خسارتی که موسسه بیمه اعلام کرده  را قبول ندارید، میتوانید با مشارکت بیمه گر هیئت کارشناسی سه نفره را تعیین نمایید که مجدد به ارزیابی بپردازند.

و اما نکته آخر: خوشبختانه امروزه به علت رواج خرید بیمه به روش اینترنتی شرایط عمومی بیمه آتش سوزی pdf در اینترنت در دسترس همه اشخاص است تا  همه با آگاهی کامل تصمیم بگیرند.

مفاله پیشنهادی: بیمه مسئولیت کارفرما

جهت خرید بیمه انفجار و بیمه آتش سوزی با ما در ارتباط باشید:

021-86024642
09103020162

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
02186024642